Akcja SU "Rodacy do pracy!"

10 maj 2022
10 maja 2022, Komentarze Możliwość komentowania Akcja SU “Rodacy do pracy!” została wyłączona

W związku ze Świętem Pracy Samorząd Uczniowski kl. 4-8 zaproponował przegląd zawodów i 6 maja zorganizował dzień tematyczny „RODACY DO PRACY”.

Uczniowie mogli przyjść do szkoły w strojach różnych zawodów. Klasy wylosowały wcześniej nazwę zawodu, a następnie z wychowawcą omówiły propozycje stylizacji.

Przedstawiciele klas zaprezentowali się w przebraniach na szkolnym łączniku. Wśród galerii zawodów pojawiły takie jak: lekarz, strażak, policjant, pilot, pielęgniarka, fryzjerka, marynarz, ogrodnik, malarz pokojowy, wojskowy, nauczyciel, fryzjerka, kucharz, farmaceuta. Był nawet… ksiądz.  Każda klasa przygotowała również informacje i ciekawostki o wylosowanym zawodzie i zamieściła je na drzwiach swojej sali.

Akcja SU oprócz dobrej zabawy dostarczyła uczniom, zwłaszcza klas ósmych, ważnych informacji dotyczących wyboru szkoły średniej.

Można ją uznać za ciekawą lekcję doradztwa zawodowego.