Akcja Palma Wielkanocna

31 marzec 2023
Kategoria Aktualności
31 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Akcja Palma Wielkanocna została wyłączona

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła .

Wspólne przygotowywanie palm wielkanocnych jest już tradycją wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas  W ostatnich tygodniach Wielkiego Postu wolontariusze wraz z opiekunami przygotowują niepowtarzalne kompozycje, z którymi wierni uczestniczą w procesjach Niedzieli Palmowej.

Efektem wspólnej pracy jest kilkadziesiąt kolorowych palm, które są rozprowadzane na terenie Parafii św. Katarzyny w Poddębicach. Fundusze z tej akcji zostaną przeznaczone na działalność Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży naszej Parafii. Wolontariusze Koła  włączyli się również do zbiórki ofiar w związku obchodzonym w tym czasie Dniem Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie.

Wszystkim ofiarodawcom Serdecznie Dziękujemy

Matusiak
Korczak

Komentarze zablokowane.