21 MARCA DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marzec 2022
21 marca 2022, Komentarze Możliwość komentowania 21 MARCA DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI została wyłączona

DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

MAMY, WSZYSCY JE NAKŁADAMY.

TE W PANTERKĘ CZY KROPECZKĘ,

BY WYRÓŻNIĆ SIĘ TROSZECZKĘ!

Drogie dzieci oraz rodzice!

Bądźmy dziś kolorowi!

21 marca obchodzi się Światowy Dzień Zespołu Downa.  Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów. Ten niecodzienny gest ma na celu podkreślenie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z tą wadą genetyczną. Kolorowe skarpetki na naszych stopach są wyrazem radości z kalendarzowej wiosny oraz tolerancji i solidarności z tymi osobami.

Uczniów klas I zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym i namalowania techniką dowolną dwóch skarpetek  ”nie do pary”.

Pedagodzy specjalni