Poznajemy niezwykłą sztukę origami

28 październik 2023
28 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania Poznajemy niezwykłą sztukę origami została wyłączona

Poznajemy Niezwykłą  sztukę  origami

Origami to sztuka składania papieru, której historia zaczyna się na przełomie siódmego i ósmego wieku naszej ery – liczy ona zatem ponad tysiąc trzysta lat! Za jej kolebkę błędnie uznaje się Japonię, bowiem origami wymyślone zostało w Chinach, tak samo jak papier, którego twórcą był Chińczyk Cai Lun. Jednak Japończyk Akira Yoshizawa podniósł origami do rangi sztuki. Stworzył ok. 50.000 wzorów.

Origami ćwiczy koncentrację uwagi oraz wyobraźnię przestrzenną, więc warto uczyć się tej sztuki.

Wychowawcy świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach, w ramach realizacji Międzynarodowego Programu Edukacyjnego: „Z kulturą mi do twarzy” Moduł IV „KULTURY ŚWIATA” pkt. 20, postanowili zapoznać dzieci chodzące na świetlicę z tą niezwykłą sztuką składania papieru i z jej twórcą. Już 23 X 2023 r. postanowiono przygotować się do świętowania w świetlicy Dnia Origami, bo 24 października to Dzień Origami. Dlatego powstała wystawa prac uczniów zawierająca też informacje o twórcy sztuki origami. Oto zdjęcie sławnego Japończyka, wzór samolotu składanego krok po kroku oraz  zdjęcia zachwyconych uczniów podczas składania papieru i ich dzieła na wystawie prac. Uczniom bardzo podobały się warsztaty origami, więc nauczyciele świetlicy postanowili przez cały rok szkolny organizować takie zajęcia.

Wychowawcy  świetlicy: S.A. Stasiakiewicz  i  M. Wawrzecka