Światowy Dzień Zespołu Downa

28 marzec 2023
28 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Światowy Dzień Zespołu Downa została wyłączona

21 marca, to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu klasa IIb wybrała się do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Poddębicach, by uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez p. pedagog Dominikę Kuźniak. Głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, promowanie praw osób z zespołem Downa, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary, które nawiązują do niedopasowania genotypowego, ale i społecznego z jakimi borykają się te osoby. Podczas zajęć dzieci brały udział w wielu ciekawych zabawach edukacyjnych oraz zaprojektowały własne, niesamowite skarpetki. Uczniowie chcieliby, aby życie osób z zespołem Downa było barwne i szczęśliwe, jak te kolorowe skarpetki przez nich wykonane.