Ślubowanie uczniów klas pierwszych

16 październik 2022
16 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Ślubowanie uczniów klas pierwszych została wyłączona

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególna ceremonia w tradycji naszej szkoły. Z radością i poważaniem przyjmujemy najmłodszych uczniów do grona społeczności szkolnej.

Uroczystość ta odbyła się w naszej szkole 14 października 2022r roku. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr1 im. Lotników Polskich w Poddębicach.

Pan Dyrektor Sebastian Bamberski i Dyrektor Beata Jędrzejczak życzyli uczniom. by w murach naszej szkoły zdobywali nie tylko wiedzę, ale rozwijali własne pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.

Życzenia, aby ten rok szkolny był pełen sukcesów, a czas spędzony w szkole był dla młodszych kolegów najpiękniejszym okresem życia złożył także Przewodniczący Samorządu Szkolnego Aleksander Wiaderek.

Uroczystość ślubowania uświetnili swoim występem koledzy z klasy 2c i 2b przedstawiając program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Nie zabrakło też upominków od rodziców.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Mamy nadzieję, że święto pierwszoklasistów, jakim jest Pasowanie na Ucznia, na długo pozostanie w ich pamięci i życzymy, aby było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.