Plecaczek dla dzieciaczka - pomoc dla uchodźców z Ukrainy

11 kwiecień 2022
11 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Plecaczek dla dzieciaczka – pomoc dla uchodźców z Ukrainy została wyłączona

,,Mały, kolorowy plecaczek staje się symbolem bezpieczeństwa i pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkich złych wydarzeniach’’.

Uczniowie klas I-III naszej szkoły w wyjątkowy sposób pomogli najmłodszym uchodźcom z Ukrainy, a mianowicie włączyli się do akcji ,,Plecaczek dla dzieciaczka’’, która polega na wręczaniu najmłodszym wyposażonych plecaczków. Drobny prezent w postaci kolorowego plecaczka może wywołać choć chwilę uśmiechu i zabawy.

Małym uchodźcom plecaczek pozwoli pewniej stawić czoła pierwszym najtrudniejszym dniom w obcym kraju i w nowym otoczeniu.

W kolorowych plecaczkach naszych uczniów znalazły się np. kolorowanki, kredki, piórniki, maskotki, soczki, musy, batoniki. Tak przygotowana przesyłka trafiła do Daleszyc, a stamtąd dary zostały przekazane  wprost w ręce najmłodszych uchodźców z Ukrainy.

Dziękuję wszystkim uczniom klas I-III i ich rodzicom za przekazane plecaczki!!!

Pucek – Sierocka