Wystawa malarstwa Zdzisława Murlikiewicz

14 listopad 2023
14 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Wystawa malarstwa Zdzisława Murlikiewicz została wyłączona

Klasa I e wybrała się na wystawę malarstwa Zdzisława Murlikiewicz, która zorganizowana była w Poddębickim Domu Kultury i Sportu. Czuliśmy się jak w prawdziwej Galerii Sztuki. Pan Zdzisława Murlikiewicz tworzy obrazy olejne, posługując się oryginalną techniką nakładania farb, co nadaje obrazom niemal trójwymiarowy charakter. Obrazy były piękne a dzieci zachwycone w jaki sposób można przedstawić kwitnące kwiaty, pejzaże, pory roku i martwą naturę. Dzieci obejrzały również wystawę prac konkursu plastycznego „Zakochaj się w Ogrodzie Zmysłów…” Autorami prac wykonanych różnymi technikami były osoby niepełnosprawne.

Bardzo dziękujemy możliwość obejrzenia prawdziwych arcydzieł!

Na koniec mieliśmy przyjemność zwiedzić Pałac. Po komnatach, zakamarkach, podziemiach pałacu oprowadzała nas Pani Monika Wdowiak – Rzepecka. Pani Monika opowiedziała nam historię pałacu i najważniejsze ciekawostki. Zaprowadziła nas do części muzealnej.

Bardzo dziękujemy Pani dyrektor PDKiS Barbarze Olczyk za zaproszenie

oraz Pani Monice Wdowiak-Rzepeckiej, która była przewodnikiem naszego spaceru po komnatach pałacu.

Klasa I e