Wycieczka do leśnictwa w Gostkowie

24 październik 2023
24 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do leśnictwa w Gostkowie została wyłączona

W dniu 29.09.2023r. klasa III B i III C wybrały się do leśnictwa w Gostkowie. Dzieci przywitała Pani Elżbieta Ziomek-Wolska i zabrała na spacer po lesie. Uczniowie poznawali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dowiedziały się, jak zbudowany jest las, jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Wskazywały drzewa liściaste i iglaste. Wymieniały dary, jakie daje las. Zbierały ,,skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Wspólnie z Panią Elżbietą wymieniały właściwe i niewłaściwe zachowania w lesie. Dużą atrakcją była wizyta w szkółce leśnej, gdzie dzieci oglądały materiał sadzeniowy drzew i krzewów leśnych do odnowień i zalesień. Przed powrotem do szkoły uczniowie pozbierali śmieci w lesie, które znalazły w okolicy. Miłym akcentem pod koniec wycieczki były zabawy ruchowe oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyprawa do lasu była bardzo ciekawa, sprawiła wszystkim uczestnikom radość i zadowolenie. Pełne wiedzy o lesie oraz z leśnymi pamiątkami dzieci wróciły do szkoły.