Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

13 listopad 2023
13 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości została wyłączona

„Ty to masz szczęście
Że w tym momencie
Żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą
Ty to masz szczęście
Twój kraj szczęśliwy piękny prawdziwy
Ludzie uczynni w sercach niewinni
Twój kraj szczęśliwy”

Narodowe Święto Niepodległości – to polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto to przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji dnia 13.11.2023 roku odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów i uczennice klas 7b i 7d wraz z wychowawczyniami – panią Magdaleną Kowalczyk oraz panią Joanną Skolasą. O oprawę muzyczną zadbała pani Agnieszka Jeziorek. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu „Mazurek Dąbrowskiego” a przygotowany program był bogaty w pieśni patriotyczne oraz wiersze. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych uczniów.