ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT w świetlicy szkolnej

6 październik 2024
6 października 2024, Komentarze Możliwość komentowania ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT w świetlicy szkolnej została wyłączona

W piątek 4 października 2024 r. obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Światowy Dzień Zwierząt. Dzieci zapoznały się z historią tego święta, które zostało ustanowione we Florencji podczas konwencji ekologicznej, aby zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wyginięciem zwierząt i zachęcanie do wspierania ich ochrony. W tym dniu prowadzone były zajęcia edukacyjne, quizy, gry dydaktyczne oraz zajęcia plastyczne mające na celu uwrażliwienie dzieci na los zwierząt oraz zachęcenie do niesienia pomocy czworonogom. Dzieci wykonały prace plastyczne i techniczne: koty z kolorowego papieru, wyklejały sylwetki psów wydzieranką i przy tym świetnie się bawiły.

Opracowała i przygotowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz