Światowy Dzień Pszczół w świetlicy szkolnej

20 maj 2024
20 maja 2024, Komentarze Możliwość komentowania Światowy Dzień Pszczół w świetlicy szkolnej została wyłączona

W związku z przypadającym na dzień 20 maja Światowym Dniem Pszczół pani Agata Stasiakiewicz w dniu 20.05.2024 roku zorganizowała w świetlicy szkolnej zajęcia edukacyjne na temat „Roli i znaczenia pszczół w przyrodzie”. Jest ono obchodzone na całym świecie corocznie na cześć tych pracowitych i pożytecznych owadów.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele ciekawostek o życiu pszczół, a także o konieczności ich ochrony przed wyginięciem. Uczniowie wykonali pracę plastyczną „Pracowite pszczoły” z kolorowego papieru. Uczestniczyły w quizie pszczelarskim, gdzie mogły wykazać się swoją wiedzą i świetnie się bawiły.

Opracowała: Sławomira Agata Stasiakiewicz