Prawda, kłamstwo - konsekwencje

22 listopad 2023
22 listopada 2023, Komentarze Możliwość komentowania Prawda, kłamstwo – konsekwencje została wyłączona

VII E uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej nt. “Prawda, kłamstwo, konsekwencje…”. Jest to temat, który poruszył uczniów i spowodował gorącą dyskusję. Uczniowie zainspirowani bajką przedstawioną w teatrzyku kamishibai pt. „Prawda i kłamstwo” zastanawiali się nad różnymi sytuacjami, sposobami postępowania oraz konsekwencjami, jakie mogą z nich wynikać. Rozmowy dotyczyły wartości mówienia prawdy, jej znaczenia, etycznych dylematów związanych z kłamstwem, co niesie za sobą nieuczciwość. Celem spotkania było nie tylko zrozumienie moralnych aspektów, ale także rozwijanie umiejętności podejmowania świadomych decyzji.