Każdy może uratować życie

28 październik 2024
28 października 2024, Komentarze Możliwość komentowania Każdy może uratować życie została wyłączona

W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie klas 7 B i E uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził w pełen pasji i bardzo profesjonalny sposób zawodowy strażak-ratownik Państwowej Straży Pożarnej Alex Kochanowski, absolwent naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się jak zorganizować i przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną, na czym polega resuscytacja krążeniowo-oddechowa i jak ją właściwie przeprowadzić. Na fantomie ćwiczyli uciskanie klatki piersiowej i udrażnianie dróg oddechowych, a także doskonalili umiejętność układania poszkodowania w pozycji bezpiecznej. Obejrzeli także prezentację z zakresu pierwszej pomocy, mieli okazję by zadać pytania i uzyskać odpowiedzi. Spotkanie zorganizowali p. Wioleta Rykowska i p. Tomasz Wójcik, wychowawcy obu klas.