Jubileusz Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie

14 maj 2024
Kategoria Aktualności, Patron
14 maja 2024, Komentarze Możliwość komentowania Jubileusz Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie została wyłączona

W dn. 9 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie obchodziła jubileusz 30-lecia nadania imienia oraz wręczenia sztandaru.

Generał bryg. Szczepan Ścibior (1903-1952) to lotnik pochodzący z Uniejowa w powiecie poddębickim, żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (dowódca eskadry B 305 Dywizjonu Bombowego Ziemi Wielkopolskiej i Lidzkiej), komendant “Szkoły Orląt” w Dęblinie i ofiara terroru komunistycznego. Jest także współpatronem naszej szkoły.

Składając gratulacje na ręce pani Ewy Kolasy, dyrektora SP w Wieleninie, p. Wioleta Rykowska powiedziała:
“Rok za rokiem biegnie nieubłaganie, a my w wiecznym pędzie, niewiele mamy czasu, by choć na chwilę zatrzymać się, pomyśleć i podsumować to wszystko, czego udało nam się dokonać.

Jedną z okazji, która pozwala na refleksję, przywołanie wspomnień, spojrzenie w przeszłość, ale i snucie śmiałych planów na przyszłość – jest jubileusz.

30 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Wieleninie im. płk. pil. Szczepana Ścibiora to uroczyste święto i wydarzenie dla szkoły oraz całej społeczności lokalnej. To niezwykła okazja, by przybliżyć kolejnym pokoleniom historię i postać Patrona. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak ważnym jubileuszu.

Pani Dyrektor, z wielką radością i satysfakcją składamy na Pani ręce gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich, którzy na przełomie lat tworzyli dorobek szkoły oraz tym, którzy dziś stanowią o jej obliczu: Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom.

Życzymy, by kolejne lata obfitowały w twórcze inicjatywy, by życzliwość ludzka ułatwiała realizację planów i zamierzeń, i wreszcie, by kolejne pokolenia absolwentów,  wzorem szkolnego patrona płk. pil. Szczepana Ścibiora doskonaliły swe talenty i wytrwale dążyły do wyznaczonych celów”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Uniejowie, serdecznie dziękujemy.

Wioleta Rykowska
Tomasz Wójcik