AKACJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIUSZY „ChceMy”

20 październik 2024
20 października 2024, Komentarze Możliwość komentowania AKACJA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIUSZY „ChceMy” została wyłączona

Dnia 18 października 2024 roku (piątek) ponad dwudziestu wolontariuszy „ChceMy” z naszej szkoły razem z opiekunką panią Katarzyną Krzesińską udali się na parafialny cmentarz. Ich zadaniem było uprzątnąć zaniedbany grób Nieznanego Żołnierza, z okazji nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych.

Każdy przyszedł pełen energii gotowy do pomocy. Wolontariusze mieli worki na śmieci, gumowe rękawiczki, itp. Tak oto praca zaczęła się pełną parą. Wolontariusze sprzątali stare znicze i śmieci wszystko odpowiednio segregując a także pozbywali się niepotrzebnych chwastów i liści. Efekty pracy były widoczne z daleka. Młodzież zabłysnęła swoją kulturą i szacunkiem dla miejsca jakim jest cmentarz zachowując względną ciszę i inne zasady panujące tam. Było to również uczucie spełnienia-świadomość pomocy. Właśnie na tym polega wolontariat!