Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Poddębicach

26 wrzesień 2024
26 września 2024, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Poddębicach została wyłączona

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie  jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Tego dnia w naszej szkole było bardzo …europejsko! Wcześniej każda z klas 4-8 losowała jeden język, o którym miała przygotować plakat. Metody i formy pracy były dowolne, a więc nie zabrakło przepięknych, innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych prezentacji  uczniów.

Wybór spośród tylu pięknych prac był niezwykle trudny. Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie plakaty .

1 miejsce ex aequo:

IV D

VI B

VIII A

Wyróżnione klasy to:

IV A

IV E

VII E

Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do:

– rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy (symbolice, kulturze, geografii, zwyczajach);

– wyrabiania postawy szacunku w stosunku do dorobku kulturowego, obyczajowego i społecznego innych krajów;

– rozwoju językowego uczniów;

– budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.

Było naprawdę kolorowo, ciekawie i zaskakująco !

Dziękujemy Uczniom za przygotowanie kreatywnych plakatów oraz Wychowawcom i Nauczycielom za współpracę przy organizacji tego święta!

Organizatorki: J. Skolasa oraz D. Marczak