30 kwiecień 2022
30 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Wyniki IV Konkursu Plastycznego oraz z Wiedzy o Wiośnie i Wielkanocnych Zwyczajach została wyłączona

W miesiącu kwietniu odbył się IV Konkurs Plastyczny oraz z Wiedzy o Wiośnie i Wielkanocnych Zwyczajach pod hasłem: „Wiosenno-wielkanocne zgadywanki i kolorowanki”.

Świetlica szkolna mieszcząca się w Szkole Podstawowej nr1 im. Lotników Polskich w Poddębicach zaprosiła do udziału w tym konkursie wszystkich chętnych uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej.

Celem konkursu było między innymi zainteresowanie uczniów polskimi zwyczajami wiosennymi i wielkanocnymi, wdrażanie do estetyki i staranności kolorowania obrazków, stworzenie możliwości rywalizacji  i osiągnięcia zadowolenia przez dzieci z rozwiązania rozmaitych krzyżówek, zagadek, łamigłówek przyrodniczych, polonistycznych, matematycznych i rysunkowych, a także urozmaicenie  konkursów  oraz zachęcenie uczniów do udziału w konkursach oferowanych przez świetlicę szkolną.

Jury  konkursu oceniało:

– staranność i estetykę kolorowania obrazków w broszurce: „Wiosenno-wielkanocne zgadywanki i kolorowanki” opracowanej  przez  wychowawczynię świetlicy – p. M. Wawrzecką,

– odpowiedni dobór kolorów,

– poprawne wykonanie poleceń, zadań, zagadek, łamigłówek oraz  krzyżówek sprawdzających wiedzę z polskich tradycji wiosennych i wielkanocnych.

Oto wyłonieni  laureaci  konkursu:

I miejsce: Iga Kuźniak, kl. IIIb,

II miejsce: Ada Kuźniak, kl. Ib,

II miejsce: Weronika Olejnik, kl. IIIb,

III miejsce: Milena Urbaniak, kl. Ib,

III miejsce: Oskar Kaźmierski, kl. IIIa,

III miejsce: Julia Terlecka, kl. IVa.

Wyróżnienia  jury przyznało:

Kindze Kaźmierskiej, kl. Id,

Wiktorii Kaźmierskiej, kl. Id

Nikoli Romanowskiej, kl. IIb.

Zwycięzcy konkursu wkrótce otrzymają dyplomy, wyróżnienia  oraz nagrody. Prace uczniów można podziwiać na wystawie pokonkursowej.