,,Mikołajkowe podchody’’

30 grudzień 2021
30 grudnia 2021, Komentarze Możliwość komentowania ,,Mikołajkowe podchody’’ została wyłączona

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

6 grudnia klasy Ib i Ic w godzinach popołudniowych ruszyły na ,,Mikołajkowe podchody’’. Wszyscy zaopatrzeni w latarki z ochotą zabrali się do szukania kopert i wykonywania zadań przygotowanych przez Mikołaja. 10 zadań zlokalizowanych było na terenie boiska szkolnego, parku oraz przy fontannie. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie drużyna otrzymywała część puzzla. Zadania, które drużyny miały  wykonać to np. napisanie na śniegu nazwy naszej miejscowości, rozwiązanie zagadek o tematyce świątecznej, , wymyślenie nazwy dla swojej drużyny, zaśpiewanie piosenek zimowych, ułożenie zdania z rozsypanki wyrazowej, wykonanie ćwiczeń ruchowych. Podczas rozwiązywania ostatniego zadania, które polegało na ułożeniu ze wszystkich części puzzli portretu Mikołaja okazało się, że przy fontannie czeka na drużyny ,,prawdziwy’’ Mikołaj z wielkim workiem słodkich prezentów. Po zaśpiewaniu mu piosenki i złożeniu życzeń uczniowie wybrali się do pizzerii. Radość z tak spędzonych Mikołajek była ogromna.