EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH!

10 wrzesień 2024
10 września 2024, Komentarze Możliwość komentowania EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH! została wyłączona

2024: Languages for Peace

Drodzy Wychowawcy oraz Uczniowie!

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

W ramach  obchodów  do 700 milionów Europejczyków z 46 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich  przedstawicieli,  kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

Zatem… ogłaszamy w naszej szkole akcję: Europejski Dzień Języków obcych! Różne języki-jedna Europa!

Celem akcji jest:

• 1. wspieranie uzdolnień oraz rozwijanie zainteresowania językami obcymi;
  • 2. rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywności;
  • 3. poszerzanie wiedzy językowej związanej z wybraną tematyką.

Regulamin:

Zasady uczestnictwa:

Każda klasa na godzinie wychowawczej wykonuje plakat w dowolnym formacie oraz o dowolnej technice plastycznej przedstawiający wybrane elementy językowe (np. nazwy kolorów, liczebniki, zwroty grzecznościowe) wylosowanego języka obcego. Mogą być również inne elementy kojarzące się z danym krajem, np. przysłowia, powiedzenia, flaga.

Kryteria oceny:

poprawność językowa;

dobór słówek do wybranej kategorii;

oryginalność;

walory artystyczne;

estetyka pracy.

Termin:

Pracę należy oddać nauczycielowi języka angielskiego do 24 września.

Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz punkty, które zostaną doliczone do „Klasy na 6”.

Organizatorzy:

Joanna Skolasa oraz Dominika Marczak