Akcja Żonkil 2024

25 maj 2024
25 maja 2024, Komentarze Możliwość komentowania Akcja Żonkil 2024 została wyłączona

Klasa VII E brała kolejny raz udział w dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, W Bibliotece Pedagogicznej w Poddębicach klasa uczestniczyła w warsztatach na temat Janusza Korczaka – pedagoga i badacza świata dzieci. Podczas zajęć młodzież poznała sylwetkę, życie i twórczość Korczaka oraz jego rewolucyjne podejście do edukacji dzieci i młodzieży. Odkryli też, że imię Króla Maciusia Pierwszego, które nosi poddębickie przedszkole nie jest przypadkowe i wiąże się z autorem książki dla dzieci. Janusz Korczak zginął wraz z dziećmi wywieziony z warszawskiego getta do obozu w Treblince, nie opuszczając swoich wychowanków w najtrudniejszych chwilach.

Zajęcia zostały zrealizowane w oparciu o materiały edukacyjne przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum POLIN.