Zajęcia profilaktyczne w klasach I-III
W minionym półroczu w klasach trzecich były przeprowadzone warsztaty na temat tolerancji, akceptacji w grupie – „Inny nie znaczy gorszy”. W drugim półroczu odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych. Tematem zajęć była przemoc fizyczna i psychiczna w grupie rówieśniczej – „Dobre ręce, dobre słowa – nie krzywdzimy innych”. Celem warsztatów było:
- kształtowanie w uczniach poczucia akceptacji, inności,
- budowanie i rozwijanie więzi emocjonalnych – przyjaźni, koleżeństwa w grupie,
- uczenie podstaw wzajemnego szacunku i tolerancji,
- uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest indywidualnością i różni się od innych ludzi,
- rozwijanie empatii i umiejętności mówienia o emocjach,
- rozpoznawanie złego zachowania – jak reagować i do kogo zwrócić się o pomoc.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali pytania i wymieniali się spostrzeżeniami. Chętnie współpracowali w grupach. W trakcie zajęć doskonalili umiejętności obserwacji, przewidywania, oraz logicznego myślenia. Warsztaty wzbudziły zainteresowanie dzieci i zostały pozytywnie ocenione przez wychowawców klas.
Małgorzata Głowacka





- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!