Logo Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach

Z wizytą w „Stajni Rudej Wiedźmy”

Ocena 0/5

Uczniowie klas 4b i 4d wraz z wychowawcami uczestniczyli w bezpłatnej wycieczce edukacyjnej realizowanej w ramach „Programu dla Szkół” na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Celem wyjazdu było gospodarstwo agroturystyczne „Stajnia Rudej Wiedźmy” w Kikach.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu i sprawiła, że wycieczka przebiegała w bardzo miłej atmosferze.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ze zwierzętami. Dzieci miały okazję głaskać kucyki, osiołki i karmić kozy, a także zobaczyć świnki morskie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył wszystkim wielu radości i niezapomnianych wrażeń. Kolejną atrakcją było samodzielne ubijanie masła w altance, podczas którego uczniowie mogli przekonać się, jak dawniej przygotowywano domowe produkty mleczne.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Co najbardziej spodobało mi się na farmie?”, przedstawiając swoje ulubione momenty z wycieczki. Nie zabrakło również chwili relaksu i możliwości zakupu lodów w sklepiku.

Wyjazd był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, integracji uczniów oraz spędzenia czasu na łonie natury. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

                                                                                                                                              W. Rykowska
                                                                                                                                                  J. Skolasa

Galeria zdjęć

zd 1 zd 3 zd 4 zd 5 zd 6 zd 8 zd 9 zd7
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności