Logo Szkoła Podstawowa nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach

Zajęcia profilaktyczne w klasach I-III

Ocena 0/5

W minionym półroczu w klasach trzecich były przeprowadzone warsztaty na temat tolerancji, akceptacji w grupie – „Inny nie znaczy gorszy”. W drugim półroczu odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych. Tematem zajęć była przemoc fizyczna i psychiczna w grupie rówieśniczej – „Dobre ręce, dobre słowa – nie krzywdzimy innych”. Celem warsztatów było:

  • kształtowanie w uczniach poczucia akceptacji, inności,
  • budowanie i rozwijanie więzi emocjonalnych – przyjaźni, koleżeństwa w grupie,
  • uczenie podstaw wzajemnego szacunku i tolerancji,
  • uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest indywidualnością i różni się od innych ludzi,
  • rozwijanie empatii i umiejętności mówienia o emocjach,
  • rozpoznawanie złego zachowania – jak reagować i do kogo zwrócić się o pomoc.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali pytania i wymieniali się spostrzeżeniami. Chętnie współpracowali w grupach. W trakcie zajęć doskonalili umiejętności obserwacji, przewidywania, oraz logicznego myślenia. Warsztaty wzbudziły zainteresowanie dzieci i zostały pozytywnie ocenione przez wychowawców klas.

Małgorzata  Głowacka

warsztaty w klasach I-IIIwarsztaty w klasach I-IIIwarsztaty w klasach I-III

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności