SprzątaMy Las

23 wrzesień 2019
23 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania SprzątaMy Las została wyłączona

W piątek, 20 września, w ramach „Sprzątania Świata” Prezydent RP Andrzej Duda zainicjował akcję „SprzątaMy Las”.

Dołączyliśmy do akcji.
Uczniowie klas VIa i VId pod opieką leśniczego i nauczycieli  udali się tego dnia  na sprzątanie terenu lasu przy ul. Targowej. Wszyscy zaopatrzeni w rękawiczki i worki pracowali bardzo intensywnie. Pogoda nam sprzyjała. Po dwóch godzinach mogliśmy pochwalić się workami pełnymi zebranych śmieci. Szkoda, że taka akcja odbywa się tylko raz do roku. O planetę trzeba dbać zawsze, a nie tylko czasami.  Takie zbieranie śmieci, uświadamia nam jak ważne dla naszego życia i zdrowia są czyste lasy, trawniki i powietrze. Jeśli sami nie nauczymy się o to dbać, to nikt inny nie zrobi tego za nas.

Wiktoria Rykowska kl. VId