Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

23 kwiecień 2020
23 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży została wyłączona

Szanowni Rodzice i Uczniowie

20 kwietnia 2020 r. (poniedziałek) samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Dzieci i młodzież przez siedem dni w tygodniu mo uzyskać wsparcie i pomoc.

Pomoc udzielana jest przez telefon, ale również przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Wsparcie młodzi ludzie mogą uzyskać dzwoniąc na numer

w godzinach 12.00 – 20.00.

Przez kolejne cztery godziny, czyli do północy, specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj).

W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

Telefon działać będzie w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca br.

Wsparcie także dla rodziców

Pomoc Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to nie tylko działalność interwencyjna, ale i edukacyjna. Dwa razy w tygodniu odbywać mają się kursy online, tzw. webinaria, podczas których omawiane mają być kwestie takie jak: stres, presja, relacje międzyludzkie oraz rozwiązywanie problemów. Jedno spotkanie przeznaczone będzie dla dzieci i młodzieży, drugie dla rodziców.