POWITANIE JESIENI „DZIEŃ SPADAJĄCYCH LIŚCI”

23 wrzesień 2021
23 września 2021, Komentarze Możliwość komentowania POWITANIE JESIENI „DZIEŃ SPADAJĄCYCH LIŚCI” została wyłączona

„Mimozami jesień się zaczyna…” – śpiewał kiedyś  Czesław Niemen, a u nas jesień zaczęła od „Dnia Spadających Liści”.

Samorząd Uczniowski tak właśnie nazwał dzień 23 września w naszej szkole i zaprosił całą społeczność do wspólnej zabawy.

Uczniowie klas 4-8 przyszli w tym dniu ubrani w barwach jesieni. Dominowały brązy, żółcie i różne odcienie czerwieni. Ilość tak ubranych uczniów decydowała o liczbie przyznanych punktów w całorocznym konkursie „Klasa na 6”. Dodatkowe punkty klasy mogły uzyskać za udekorowanie swoich sal bukietami kolorowych liści.

Zarząd SU pod opieką p. Beaty Bednarek przeprowadził także konkurs „Pani Jesień” na najciekawsze przebranie. Przy ocenie strojów wzięto pod uwagę pomysłowość, wykorzystanie darów jesieni, wkład  pracy, a także wykonanie i ogólne wrażenie. Tu również można było zdobyć punkty w konkursie „Klasa na 6”.

Piękne „Panie Jesień” zaprezentowały się wszystkim podczas długiej przerwy na szkolnym łączniku, oczywiście przy dźwiękach piosenki Czesława Niemena, a szkolny fotograf zorganizował dziewczętom sesję zdjęciową.

Efekty jego pracy możecie podziwiać poniżej. Mamy nadzieję, że „Dzień Spadających Liści” pozostawił miłe wrażenia. To było nasze pierwsze przedsięwzięcie, przed nami kolejne!

Oto lista zwycięzców konkursu:

1 miejsce – ex aequo  Antonina Kotańska – kl. 4D , Hubert Zawadzki – kl. 7G

2 miejsce – Bartosz Stefański – kl. VIIA

3 miejsce – Katarzyna Sajdak – IVB

Lista pozostałych uczniów występujących w konkursie:

1. Olga Ożadowicz kl. VIA
  2. Hania Szymańska kl. 4C
  3. Marcel Dopierała kl. 7E
  4. Julia Zamojska kl. VB
  5. Karina Borowska kl. VIIIB
  6. Oliwia Stawiszyńska kl. VIIC
  7. Sylwia Pietrzak kl. VIIIE
  8. Kornelia Witkowska kl. VA
  9. Natalia Plewińska kl. VIIID
  10. Andrzej Kaźmierczak kl. VIIF

Wszyscy uczestnicy konkursu zdobyli po 5 pkt dla swoich klas i pochwały do dziennika.

Zwycięzcy dołożyli do punktacji  odpowiednio:

1 miejsce – 5 pkt

2 miejsce – 3 pkt

3 miejsce – 1 pkt

Przewidziano też drobne upominki dla zwycięzców.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy, serdecznie dziękujemy. J