Nauka nie musi być trudna! - wycieczka do Experymentarium w Łodzi uczniów klas III e i III f.

25 październik 2016
25 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania Nauka nie musi być trudna! – wycieczka do Experymentarium w Łodzi uczniów klas III e i III f. została wyłączona

Klasy III e i III f odwiedziły Manufakturę w Łodzi. Uczniowie zwiedzając wystawę  Experymentarium mogli dotknąć wszystkich eksponatów. Wystawa łączyła naukę z zabawą, dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazały się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu, stając się dla eksperymentującego „młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.  Bawiąc się jednocześnie poznawali tajniki nauki, np. co to jest przyciąganie ziemskie, jak pracuje serce człowieka. Skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki, stały się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. Kosmiczny tunel,  Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy).

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Wychowawcy i uczniowie klas III e i III f