Miś Pysio będzie gościem w moim domu!!

13 październik 2019
Kategoria Świetlica
13 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania Miś Pysio będzie gościem w moim domu!! została wyłączona

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach przyłączyła się w roku szkolnym 2019/2020 do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego:

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Autorką projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

Dzieci ze świetlicy wybrały już maskotkę MISIA.  Zostało mu nadane imię PYSIO, to właśnie on w tym roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach świetliczaków i uczniów naszej szkoły.

Każdy uczeń naszej szkoły może wziąć do domu maskotkę Misia Pysia na jeden dzień. Pobawić się z nim, a w szczególności przeczytać samemu lub wspólnie z rodzicami polską bajkę, baśń lub wiersz oraz uzupełnić jedną kartkę w Dzienniczku Misia Pysia.

W Dzienniczku Misia Pysia trzeba podać tytuł czytanego utworu (w roku szkolnym 2019/2020 czytamy polskie bajki, baśnie i wiersze) i wykonać pamiątkowy rysunek.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!!

Koordynator akcji A. Jaśczak