Kremówka Papieska

23 październik 2024
23 października 2024, Komentarze Możliwość komentowania Kremówka Papieska została wyłączona

Od roku 2001 obchodzony jest w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce Dzień Papieski – dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.

Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Tematem Dnia Papieskiego w roku 2024 było hasło „Św. Jan Paweł II – Ewangelia starości i cierpienia”.

W dniu 13 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas na terenie Parafii św. Katarzyny w Poddębicach  czynnie włączyli się w obchody tego szczególnego dnia przeprowadzając akcję Kremówki Papieskiej, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Uczniowie  pod opieką  Opiekunów Koła rozprowadzili 1000 sztuk tak ulubionych przez św. Jana Pawła II ciastek. Były one okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i wsparli tą szlachetną akcję.

Wolontariusze SKC z Opiekunami