Innowacja pedagogiczna "W świecie wartości"

16 czerwiec 2019
16 czerwca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Innowacja pedagogiczna “W świecie wartości” została wyłączona

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „W ŚWIECIE WARTOŚCI”
Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian. Kreatywność to proces generowania oryginalnych pomysłów, które mają wartość. Innowacja natomiast to wprowadzenie nowych pomysłów w życie. Spośród różnych wartości wybrane zostały te, które należało przybliżyć w pierwszej kolejności. Były to: szacunek, prawda, odpowiedzialność, zdolność do dawania i brania miłości, szczęście.

Innowacja skierowana była do uczniów kl. VI- VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Była to innowacja programowa, wdrażana od lutego do maja 2019r. W ramach działań uczniowie odwiedzili instytucje funkcjonujące w naszym środowisku lokalnym: Sąd Rejonowy, Urząd Miasta i Gminy w Poddębicach, Kościół pw. św. Katarzyny w Poddębicach – w których poszczególne wartości odnajdują szczególne znaczenie. Rozmawiali z mieszkańcami naszego miasta w ramach sondy ulicznej. Dzielili się doświadczeniami na zajęciach wychowawczych w klasach. W przyszłości innowacja zostanie powtórnie przeprowadzona, zgodnie z potrzebami szkoły i uczniów.

Pomysłodawca i koordynator innowacji

Dariusz Piaseczny