5 październik 2020
Kategoria Aktualności, Sport
5 października 2020, Komentarze Możliwość komentowania GRAMY W RĘCZNĄ – program zajęć sportowych dla uczniów klas I-III realizowany przy współudziale Ministerstwa Sportu została wyłączona

Informujemy, że szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu Gramy w Ręczną realizowanego przy współudziale Ministerstwa Sportu.

Program Gramy w Ręczną kierowany jest do dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i ma na celu podnoszenie poziomu sprawności fizycznej najmłodszych uczniów w oparciu o systematyczne, zaplanowanej przemyślane działania. Program stanowi propozycję rozwijania sprawności fizycznej dziecka w oparciu o gry i zabawy ukierunkowane na piłkę ręczną.

Cele programu to:

Wzrost poziomu sprawności fizycznej dzieci biorących udział w zajęciach programowych, głównie w zakresie koordynacji przestrzenno–ruchowej i elementarnych umiejętności ruchowych.

Ukształtowanie konkretnych, specjalnych umiejętności ruchowych (np. w zakresie zwinnego i szybkiego pokonywania różnych torów przeszkód, chwytów, rzutów, podań).

Pokazanie dziecku możliwości spędzania czasu wolnego w sposób dający satysfakcję.

Zajęcia realizowane w ramach programu Gramy w Ręczną w naszej szkole przeznaczone są dla uczniów klas I-III (chłopców i dziewczynek). Zajęcia są BEZPŁATNE i odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 60 min. Grupa do 30 dzieci

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 07.10.2020r o godz. 15:00 na hali sportowej wejście od ul. Polnej

Na spotkaniu rodzice (opiekunowie prawni) dzieci, które będą uczestniczyć w programie zostaną zapoznani z harmonogramem zajęć i zobowiązani do podpisania zgody na udział w zajęciach.

Zapraszamy wszystkich chętnych .

Wszystkie informacje dotyczące programu można uzyskać pod nr tel: 603 93 88 44

lapa