Dzień Papieski w Parafii Świętej Katarzyny w Poddębicach

22 październik 2018
22 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania Dzień Papieski w Parafii Świętej Katarzyny w Poddębicach została wyłączona
W dniu 14 października 2018 r. w kościele św. Katarzyny w Poddębicach uczniowie naszej szkoły uczcili 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
W ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego w szkole i kościele parafialnym została zorganizowana wystawa prac plastycznych z wizerunkiem Papieża wykonanych przez uczniów klas I-VI.
Po mszy świętej o godz. 12.00 , którą dla licznie zgromadzonych wiernych odprawił Ks. Proboszcz Wojciech Żelewski dzieci przed pomnikiem Jana Pawła II wypuściły w niebo biało-żółte balony z modlitwami do Papieża. Na koniec naszego spotkania wszyscy zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II “Barkę”. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Dzieci ze smakiem zajadały się “krówkami papieskimi “.
Ten dzień był  wdzięcznością i duchową łącznością z Ojcem Świętym oraz Jego nauczaniem.
  Anna Korczak
Agnieszka Matusiak