Czy smog jest groźniejszy niż smok? – projekt ekologiczny

17 grudzień 2020
17 grudnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Czy smog jest groźniejszy niż smok? – projekt ekologiczny została wyłączona

Na zajęciach kółka biologicznego uczniowie zajmowali się problemem smogu, który tak negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

SMOKE – DYM
FOG – MGŁA
Smog to brudna, pełna dymu, niezdrowa, nienaturalna mgła. Natomiast smok to legendarne zwierzę ziejące ogniem.

Warunki sprzyjające smogowi to mgła, niska temperatura i brak wiatru.

Dwa rodzaje smogu:

Smog Londyński – powstający głównie w miesiącach zimowych, czyli od listopada do stycznia (czasem do marca), czyli wtedy, gdy możemy zaobserwować mgłę, w której są zawieszony pyły.

Smog Los Angeles – powstający głównie w letnich miesiącach i w ciepłych krajach, w Polsce powoli pojawiają się małe ogniska tego rodzaju smogu w większych miastach.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Prezentacja – Smog groźniejszy niż smok