Biało – Czerwona Spartakiada klas I - III

28 listopad 2018
28 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Biało – Czerwona Spartakiada klas I – III została wyłączona

Dnia 14 listopada 2018 r., aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę, panie: Ochocka i Kwiatkowska zorganizowały Biało-Czerwoną Spartakiadę dla klas I-III. Uczniowie wybrani przez swoich wychowawców walczyli w konkurencjach sportowych. Jak przystało na Święto Niepodległości wszyscy zawodnicy byli ubrani w białe i czerwone koszulki, a pozostałe dzieci kibicowały gadżetami w barwach narodowych. Uczestnicy zawodów mieli za zadanie m.in. ułożyć flagę Polski z puzzli, przebiec z piłeczką na łyżce, rzucać piłeczkami do celu czy też przebiec w parach z balonem bez użycia rąk. Ostatnia zabawa, w której wzięło udział 100 uczestników ( 50-ciu w białych i  50-ciu w czerwonych koszulkach) przyniosła najwięcej radości – była to „wojna balonowa”. Mimo, że wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli – zwyciężyli wszyscy, gdyż założeniem było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości czyli wygrana dla Ojczyzny. W nagrodę wszystkie dzieci z klas I-III (zawodnicy i kibice) otrzymały maleńki słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców oraz Panie Ochocką i Kwiatkowską.