Apetyt na zdrowie

21 maj 2020
21 maja 2020, Komentarze Możliwość komentowania Apetyt na zdrowie została wyłączona

Prawidłowo skomponowane posiłki dostarczają organizmowi energii oraz podstawowych składników odżywczych, których każdy człowiek potrzebuje do życia w zdrowiu. Osoby, które odpowiednio się odżywiają, są zdrowsze, lepiej i wydajniej pracują, szybciej się uczą i rozwijają. Zróżnicowana dieta zapewnia przyswojenie i obecność w organizmie wszystkich substancji niezbędnych do wzrostu i dobrego zdrowia.

Proponuję Wam dzisiaj ułożyć Wasz jadłospis ale pamiętajcie dobry dla zdrowia posiłek to taki, który zawiera w sobie elementy z pięciu grup składników odżywczych!

Jadłospis

Dzieci, które nie przepadają za jedzeniem owoców, być może zmienią zdanie, jeśli wspólnie z rodzicami przygotują owocowego węża. Nie jest on jadowity, za to bardzo soczysty i pełen witamin.

Potrzebne będą:

• banany
  • kiwi
  • rodzynki
  • czerwone jabłuszko

Obrane owoce tniemy w plastry i układamy na talerzu na przemian – imitując wijącego się węża. Oczy wykonujemy z rodzynek, a czerwony język z jabłka.

SMACZNEGO!!!!

A NA KONIEC PROPONUJĘ WAM