W bibliotece uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności ze sztuki składania papieru - origami

26 wrzesień 2019
26 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania W bibliotece uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności ze sztuki składania papieru – origami została wyłączona

W bibliotece szkolnej uczniowie mogą również rozwijać swoje umiejętności ze sztuki składania papieru – origami. Dzieci pod kierunkiem pani Doroty Gasik poznają nowe techniki plastycznie i w tym zakresie pogłębiają swoje zainteresowania. Uczniowie uczą się składać różne formy przestrzenne. Dzieci rozwijają  swoje zdolności i zainteresowania a także uczą się wytrwałości w dążeniu do celu. “Zabawa z papierem” sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonywanej pracy. Najczęściej stosują następujące techniki składnia papieru: origami, origami płaskie z koła i origami modułowe.

Uczniowie posługują się następującymi technikami:

• origami – sztuka składania papieru,
  • origami płaskie z koła,
  • origami płaskie z kwadratu,
  • origami przestrzenne,
  • origami przestrzenne modułowe,
  • origami chińskie

Dziewczynki wykonały lokomotywę techniką orgiami modułowe.

Hania i jej lokomotywa.

Sara, Maja, Karolina i Klaudia na tle wykonanych prac.

Zuzia i Wiktoria składały kolejne elementy królika, techniką orgiami modułowe chińskie.

Wózek dla lalek wykonany również techniką orgiami.

Dziewczyny składają królika techniką orgiami modułowe chińskie.

Laurki dla naszych mam wykonane techniką orgiami płaskie z koła.

Przykładowe prace z origami

Techniką origami dziewczynki wykonały pajace.

Techniką origami płaskie z koła zostały wykonane kurczaczki wielkanocne.

Techniką origami modułowe dziewczynki wykonały wiosenne kule.