14 października – Dzień Edukacji Narodowej

10 październik 2020
10 października 2020, Komentarze Możliwość komentowania 14 października – Dzień Edukacji Narodowej została wyłączona

14  października  –  Dzień  Edukacji  Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, wszystkich pracowników oświaty.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

Potocznie dzień ten nadal nazywany jest Dniem Nauczyciela i obchodzi go większość  państw na świecie m.in.: Albania (7 marca), Argentyna (11 września), Hiszpania (27 listopada), Korea Południowa (15 maja)…

W tym roku pandemia sprawiła, że ten dzień będzie inny niż zwykle, w szkołach nie odbędą się uroczyste akademie. Naszym pedagogom i pracownikom szkoły ślemy serdeczne życzenia.