100 kartek dla powstańców na stulecie Niepodległej!

31 październik 2018
31 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania 100 kartek dla powstańców na stulecie Niepodległej! została wyłączona

Nasza szkoła wzięła udział w akcji “BohaterON – Włącz historię. Wyślij kartkę powstańcowi”. Aby uczcić stulecie niepodległości Polski uczniowie klas 6 c i 6 d oraz 8 b i 8 e napisali 100 kartek z pozdrowieniami i podziękowaniami, skierowanymi do uczestników powstania warszawskiego.

Pomysłodawcami i opiekunami akcji w szkole byli p. Wioleta Rykowska i p. Tomasz Wójcik.

Uczniowie napisali m.in.:

Najdroższy Powstańcu! Jestem bardzo dumny, że żyję w kraju tak odważnych ludzi. Twoja postawa jest dla mnie najlepszym przykładem PATRIOTYZMU i uczy mnie, że siła i wola walki pozwala przetrwać największe życiowe trudności. Dziękuję, że mogę uczyć się od NAJLEPSZYCH!

Mój Bohaterze, walczyłeś o wolność nie tylko dla siebie, ale i także dla kolejnych pokoleń – dla mnie. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za to, że nauczyłeś mnie, czy jest odwaga. Okazuje się, że człowiek jest w stanie przeżyć więcej, niż mu się wydaje. To także o Tobie Winston Churchill mówił „Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli…

Dziękuję Pani za wolną Polskę. Za to, że mogę bawić się z moimi przyjaciółmi, uczyć się (choć tego akurat nie lubię). Za to, że my teraz mamy wybór, a Wy wtedy go nie mieliście. Wielki szacunek z mojej strony

Drogi Bohaterze! Choć niewiele mam lat i być może nie wszystko jeszcze dobrze rozumiem, wiem, że to dzięki Tobie mogę żyć w wolnej Polsce. Nie ma takich słów, które wypowiedziałyby to, co czuje moje serce. Wiem jednak, że to dzięki Tobie mogę żyć spokojnie. Dziękuję.

Dziękuję za to, że dałeś mi przykład, jak walczyć o najważniejsze wartości w życiu: wolność, honor i Ojczyznę!

To była wyjątkowa lekcja patriotyzmu. Więcej na ten temat: https://bohateronwtwojejszkole.pl/

Wioleta Rykowska