ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!!!

25 Marzec 2018
25 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!!! została wyłączona

„Ruszamy gromadą,

   Wesołym pochodem,

Niesiemy Marzannę

      Nad zieloną wodę”.

W. Chotomska Marzanna

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna! Jest to pora roku pełna życia, barw i radości. Świetliczaki z utęsknieniem czekały na ten dzień cały rok. Przygotowaliśmy ekologicznego chochoła – Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Kiedy nadszedł pierwszy dzień wiosny  wyruszyliśmy ulicami miasta w pochodzie wraz z Marzanną i kolorowymi gaikami, wykrzykując tekst:

Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie”

Zabraliśmy ze sobą instrumenty muzyczne, na których przygrywaliśmy wesoło żegnając zimę. Po drodze uczniowie z zaciekawieniem obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną wiosną. Uważnie przyglądali się drzewom, krzewom i pierwszym kwiatom w przydomowych ogródkach. Mijaliśmy – pewnie już ostatnie resztki leżącego śniegu na chodnikach. Po spacerze postanowiliśmy ostatecznie pożegnać się z zimą. Wyszliśmy na szkolne boisko, gdzie ukryty był „List od Pani Zimy”. Znalazł go Hubert i odczytał wszystkim na głos. Następnie zatańczyliśmy ostatni taniec z naszą Marzanną, która zgodnie z tradycją skończyła w płomieniach. Kiedy byliśmy już pewni, że wiosna przyszła powitaliśmy ją z piosenką na ustach i uśmiechem na twarzy. Atmosfera była wesoła a dzieci były bardzo zadowolone, że mogły już wreszcie powitać wiosnę!!

Komentarze zablokowane.