ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!!!

24 marzec 2019
24 marca 2019, Komentarze Możliwość komentowania ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!!! została wyłączona

„Ruszamy gromadą,

Wesołym pochodem,

Niesiemy Marzannę

Nad zieloną wodę”.  W. Chotomska Marzanna

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna! Jest to pora roku pełna życia, barw
i radości. Świetliczaki z utęsknieniem czekały na ten dzień cały rok. Przygotowaliśmy ekologicznego chochoła – Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Kiedy nadszedł pierwszy dzień wiosny wyruszyliśmy do Parku Zmysłów w pochodzie wraz z Marzanną i kolorowymi gaikami, wykrzykując:

Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie”

Po drodze uczniowie z zaciekawieniem obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną wiosną. Uważnie przyglądali się drzewom, krzewom i pierwszym kwiatom. W parku odczytaliśmy „List od Pani Zimy”. Następnie zatańczyliśmy ostatni taniec z naszą Marzanną. Kiedy byliśmy już pewni, że wiosna już przyszła powitaliśmy ją z piosenką na ustach i uśmiechem na twarzy. Atmosfera była wesoła a dzieci były bardzo zadowolone, że mogły już wreszcie powitać wiosnę!!