Zapoznanie z zawodem policjanta

15 listopad 2021
15 listopada 2021, Komentarze Możliwość komentowania Zapoznanie z zawodem policjanta została wyłączona

W dniu 8 listopada klasa 4d wraz z wychowawcą, Barbarą Matusiak odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Poddębicach. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z zawodem policjanta w ramach preorientacji zawodowej. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od sali odpraw, gdzie mogliśmy też spróbować połączyć się z policjantem dyżurnym za pomocą policyjnych urządzeń komunikacyjnych. Następnie udaliśmy się do pomieszczeń, gdzie przebywają osoby zatrzymane. Tam spędziliśmy trochę czasu i dowiedzieliśmy się co nieco na temat realiów pracy w policji. Kolejnym punktem była siłownia, gdzie policjanci po służbie pracują nad sprawności fizyczną. Uczniowie mogli wypróbować niektóre z dostępnych urządzeń. Wiele wrażeń przyniosła wizyta na strzelnicy. Tam wzięliśmy udział w krótkiej lekcji udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się też, jak należy postępować, gdy zasłabnie ktoś bliski, a w pobliżu nie ma żadnego dorosłego. Były to dla nich cenne wskazówki, które mogą w przyszłości uratować komuś życie.

W czasie wizyty w Komendzie mieliśmy możliwość obejrzeć, dotknąć i przymierzyć ochronne umundurowanie służb prewencyjnych oraz kajdanki. Mogliśmy też zajrzeć do radiowozu – Toyoty Land Cruiser. Każdy chciał choć na chwilę zasiąść we wnętrzu wozu i włączyć sygnalizację świetlno-dźwiękową. Sporo emocji wywołało spotkanie z niezwykłym funkcjonariuszem, psem policyjnym o imieniu Major. Padło wiele pytań dotyczących pracy psa w policji oraz jego tresury. Na koniec wizyty każdy otrzymał pamiątkowy gadżet.

Poziom ekscytacji wśród uczniów i niecierpliwe wyczekiwanie na naszą wyprawę już świadczyły o tym, że wycieczka będzie źródłem wielu wrażeń i zachwytów. Bynajmniej nie spotkało nas rozczarowanie, spędziliśmy wyśmienicie czas. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, przekazaną wiedzę i przygotowane atrakcje. Możliwe że w przyszłości któreś z dzieci zdecyduje się wstąpić w szeregi polskiej policji.

Barbara Matusiak