Zajęcia sportowe w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy

17 wrzesień 2022
Kategoria Aktualności, Sport
17 września 2022, Komentarze Możliwość komentowania Zajęcia sportowe w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy została wyłączona

17

Informujemy, iż nasza Szkoła przystąpiła  do ogólnopolskiego programu Szkolny Klub Sportowy .Program Szkolny Klub Sportowy jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Cele Programu:
1. stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci
2. poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci
i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
3. promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
4. zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
5. stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
6. tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci
7. optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej,
8. promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
9. wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.
10. ukształtowanie konkretnych, specjalnych umiejętności ruchowych (np. w zakresie zwinnego i szybkiego pokonywania różnych torów przeszkód, chwytów, rzutów, podań).
11. pokazanie dziecku możliwości spędzania czasu wolnego w sposób dający satysfakcję.

Zajęcia realizowane w ramach programu Szkolny Klub Sportowy w naszej szkole przeznaczone będą dla uczniów klas III-VI (chłopców i dziewczynek).

Zajęcia są  BEZPŁATNE i trwają  60 min dwa razy w tygodniu

Harmonogram zajęć:

Chłopcy klasy III – IV                                                                                                        Wtorek , czwartek   godz. 13.50 -14.50  (piłka ręczna, piłka nożna, gry i zabawy)

Dziewczęta klasy III – IV                                                                                                  Wtorek , czwartek   godz. 14.50 – 15.50 (piłka ręczna, gry i zabawy)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na pierwsze spotkanie  w wyznaczonych godzinach zgodnie z powyższym harmonogramem.

Dzieci, które uczestniczyły na zajęcia w ubiegłym roku szkolnym nie musza wypełniać zgody. Nowi uczestnicy otrzymają zgody, które muszą zostać podpisane przez rodziców i dostarczone do prowadzącego zajęcia. Bez podpisanej zgody dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach.
Wszystkie informacje dotyczące programu można uzyskać pod nr tel: 603 93 88 44.

Jednocześnie informujemy, iż zajęcia z programu ,,GRAMY W RĘCZNĄ” dla klas I – II ( chłopców, dziewcząt ) rozpocznie się po przesłaniu dokumentów z Polskiego Związku Piłki Ręcznej.