Zabawy ze sztucznym śniegiem

16 luty 2020
Kategoria Świetlica
16 lutego 2020, Komentarze Możliwość komentowania Zabawy ze sztucznym śniegiem została wyłączona

Nasze świetliczaki z utęsknieniem czekają na zimę… Niestety tego roku zima nie chce do nas zawitać. Mówi się, że jest to spowodowane ociepleniem się klimatu, dlatego też bieżące opady śniegu (jeśli w ogóle się pojawią) szybko znikają i nie utrzymują się zbyt długo. Razem z panią praktykantką p. Magdą wiemy z doświadczenia, że dzieci są zwolennikami śnieżnej zimy: tęsknią za bałwanem, wspólnym jeżdżeniem na sankach, bitwie na śnieżki. Brak śniegu nie oznacza jednak, że my mamy zrezygnować z zabaw ze śniegiem. Razem z p. Magdą postanowiłyśmy, że odrobina śniegu pojawi się w naszej świetlicy. Przygotowałyśmy – sztuczny śnieg! Nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnych zabaw z naszym śniegiem! Dzieci lepiły bałwany, próbowały zbudować igloo i bawiły się foremkami. Brakowało tylko – bitwy na śnieżki:-) Zabawy nie było końca!

Do stworzenia naszego śniegu będą Ci potrzebne:

– miska,

– mąka ziemniaczana,

– pianka do golenia,

– soda oczyszczona.

To prosty przepis na dobrą zabawę!!!