Z wizytą u poddębickich strażaków

11 czerwiec 2022
Kategoria Aktualności
11 czerwca 2022, Komentarze Możliwość komentowania Z wizytą u poddębickich strażaków została wyłączona

W dniu 30 maja 2022 r., w ramach preorientacji zawodowej, klasa 4d wraz z wychowawczynią, Barbarą Matusiak, udała się na krótką wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Przewodnikiem klasy po jednostce był mł. kpt. mgr Paweł Kaszuba.

Uczniowie i uczennice dowiedzieli się wiele na temat pracy strażaków, a także ścieżki kształcenia, jaką najlepiej obrać, aby pracować w tym zawodzie. Mieli też możliwość częściowo zwiedzić budynek Komendy. Największy entuzjazm i zainteresowanie wzbudziły wozy i sprzęt strażacki. Uczestnicy wycieczki mogli przez chwilę zerknąć na możliwości pneumatycznych nożyc do cięcia metalu czy aparatów powietrznych z sygnalizatorem bezruchu oraz innych elementów wyposażenia, a także zasiąść wewnątrz największego w jednostce wozu strażackiego. Wśród uczniów znalazło się kilku śmiałków chcących wypróbować swoją sprawność podczas zjazdu po rurze strażackiej, co oczywiście nie było możliwe bez właściwego przeszkolenia i przygotowania. Aby to wynagrodzić zawiedzionym chłopcom, druhowie zgodzili się  przeprowadzić krótki pokaz przygotowania do wyjazdu wraz ze zjazdem po rurze.

Uczniowie i uczennice z pewnością na długo zapamiętają tę wizytę i już pojawiło się kilka deklaracji, także wśród dziewczynek, że w przyszłości chcą zasilić szeregi Straży Pożarnej.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i mnóstwo atrakcji!

Komentarze zablokowane.