Z ekologią na Ty

21 Kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
21 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Z ekologią na Ty została wyłączona

Dzisiaj  dowiecie  się, co to jest ekologia i jak żyć w zgodzie  z przyrodą. Na podstawie  wiersza  „Sznurek  Jurka” Igora Sikiryckiego  z  łatwością  ustalicie,  skąd  się  biorą  dzikie  wysypiska śmieci. Dowiecie się, co nam daje las i jako Młodzi Ekolodzy na pewno bez  trudu wyszukacie na jednym  z dwóch obrazków  5 elementów, które  Wam  się  nie  spodobały. Może  zainteresuje  Was  ekologiczna układanka  albo piktogramy, które  możecie  spotkać  w sklepie  na produktach lub ich opakowaniach.  Zachęcam  Was  do  wykonania, w ramach recyklingu, organizera  na  biurko. Dla  wytrwałych  matematyków polecam zielone zadania.  Specjalnie  dla  Was  wyszukałam  proekologiczną  bajkę  edukacyjną   „Czysto, ładnie  i  bez  śmieci – rady Pana  Śmietnika  dla  wszystkich dzieci”. Zapraszam  Was  do  jej  obejrzenia na podanej stronie Internetowej.

https://www.youtube.com/watch?v=RV5IBJGAypY

Z ekologia na Ty

Jakie korzyści daje nam las

układanka

piktogramy

organizer na biurko

zielone zadania matematyczne

Pozdrawiam M. Wawrzecka

Komentarze zablokowane.