XX DZIEŃ Papieski

15 Październik 2020
Kategoria Aktualności
15 października 2020, Komentarze Możliwość komentowania XX DZIEŃ Papieski została wyłączona

W tym roku pod hasłem „Totus Tuus” obchodzony był jubileuszowy XX Dzień Papieski.

Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – to wezwanie biskupie Karola Wojtyły oznaczające „Cały Twój” i wyrażające Jego pełne zaufanie wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata. W trudnym okresie zagrożenia pandemią, która wywołuje wiele lęków o naszą przyszłość indywidualną i społeczną osoba św. Jana Pawła II pełna ufności, otwartości na każdego człowieka może pomóc nam odzyskać nadzieję i ułatwić wychodzenie z wszelkiego rodzaju kryzysów.

Z  tej okazji 11.10.20120 r. podczas uroczystej Mszy św . o  godz. 12 .00 uczniowie klasy III e naszej szkoły z wychowawczynią Iloną Ożadowicz   i uczennice klasy IV d i  III b pod kierunkiem Pani Anny Korczak – katechetki i Pani Agnieszki Jeziorek – nauczycielki muzyki,oraz uczennice klasy VII c pod kierunkiem Pana  Dariusza Piasecznego – katechety   przygotowali przedstawienie słowno muzyczne przybliżające nam postać świętego Jana Pawła II  .  Ogromnym powodzeniem cieszyły się kremówki i krówki Papieskie,nad którymi czuwali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i ministranci z naszej parafii. Na koniec uroczystości wszyscy zebrani pod kierunkiem Księdza Proboszcza Wojciecha Żelewskiego zaśpiewali  pieśń „Barkę”  jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre.  Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

Katecheci

Komentarze zablokowane.