XVIII Dzień Papieski - ,,Promieniowanie Ojcostwa''

18 Październik 2018
Kategoria Aktualności
18 października 2018, Komentarze Możliwość komentowania XVIII Dzień Papieski – ,,Promieniowanie Ojcostwa” została wyłączona

40 lat temu – 16 października 1978 Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy każdego roku Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Promieniowanie Ojcostwa”. Nasze rozważania i działania  zogniskowaliśmy wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W bieżącym roku przeżywamy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły- 4 lipca 1958r. papież Pius XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie Ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.

W naszej szkole uczniowie, także uczcili  ten dzień. Podczas lekcji religii mogli obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą życie i nauczanie Jana Pawła II. Nie zabrakło w niej odniesień do papieskich pielgrzymek po całym świecie, nauczania o rodzinie, czy troski Papieża o sprawy chorych, niepełnosprawnych, czy potrzebujących. Śpiewano ,,Barkę”- ulubioną pieśń Papieża. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami religii upamiętnili ten dzień wystawą, na której zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów kl. I-VIII.

Dariusz Piaseczny

Komentarze zablokowane.