Wycieczka świetliczaków do pasmanterii

9 Marzec 2018
9 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka świetliczaków do pasmanterii została wyłączona

7 marca wybraliśmy się na wycieczkę, w czasie, której odwiedziliśmy sklep o dziwnej nazwie – PASMANTERIA. Na początku żadne dziecko nie wiedziało gdzie idziemy i co kryje się pod tak zagadkową nazwą. Gdy dotarliśmy do celu – zagadka się rozwiązała. Na miejscu bardzo miło przywitała nas Pani Renatka Skubała – właścicielka sklepu, która opowiedziała nam o tym tajemniczym miejscu. Dzieci z ciekawością rozglądały się dookoła. Zobaczyły, że można tam kupić różnorodne dodatki krawieckie: igły, szpilki, guziki, nici, mulinę, koronki, wstążki, tasiemki czy gumki – niezbędne do uszycia np. ubrania lub do tworzenia własnoręcznych prac artystycznych, które w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Dokonaliśmy zakupu kolorowych wstążek i obrazków, które
z pewnością przydadzą się na zajęciach artystycznych w naszej świetlicy. Na koniec naszego spotkania dzieci zaprosiły panią Renatkę do naszej świetlicy na zajęcia z programu autorskiego pt. „Supełek z pętelką” podczas, którego uczymy się wyszywać haftem krzyżykowym i posługiwać się szydełkiem.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas!!

Komentarze zablokowane.