Wspólne bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy #UczymyRatować !

20 Październik 2019
Kategoria Świetlica
20 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania Wspólne bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy #UczymyRatować ! została wyłączona

16 października to Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, powołany z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Tradycyjnie już z tej okazji WOŚP w całej Polsce organizuje bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. W ten sposób popularyzuje się wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Oczywiście nie zabrakło też naszej szkoły, która uczestniczyła w tej akcji po raz pierwszy!! Ale na pewno nie ostatni! Dzień wcześniej sumiennie przygotowywaliśmy się do organizowanego wydarzenia. Odbyły się pogadanki, obejrzeliśmy filmy instruktażowe, powiesiliśmy plakaty i ćwiczyliśmy!! Następnego dnia w samo południe rozpoczęliśmy bicie rekordu w świetlicy szkolnej. Do dyspozycji mieliśmy 7 fantomów. Przez pół godziny trwania akcji każdy chętny uczeń miał okazję spróbować swoich sił podczas czynności ratujących życie czyli resuscytacji. Podczas akcji obecna była p. A. Jaśczak – wychowawca świetlicy, koordynator akcji, p. M. Trzepiecińska – szkolna pielęgniarka oraz p. A. Kucińska – Antoniak – nauczyciel uczący edukacji dla bezpieczeństwa, które podpowiadały uczniom tym młodszym i starszym jak prawidłowo ułożyć ręce i w jakim tempie uciskać klatkę piersiową.

Zapamiętajmy!!!

Aby prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową u dorosłego człowieka należy wykonać 30 uciśnięć klatki piersiowej w ciągu minuty i wykonać dwa wdechy.

30:2

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji oraz ogromne zaangażowanie, a także za pomoc uczennicom z kl. VII d – E. Dębowskiej i N. Śpiączka.

Cieszymy się, że byliście z nami podczas 

Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy 2019!

 

Jesteście wspaniali!!!

#UczymyRatować ! 

          

 

              

 

            

 

             

 

                         

 

                     

 

                  

 

      

 

          

 

                 

 

               

 

#UczymyRatować ! 

Komentarze zablokowane.